Početna strana > Hronika > Barselona pobedom nad Portom osvojila Superkup Evrope

Barselona pobedom nad Portom osvojila Superkup Evrope

subota, 27. avgust 2011.

Fudbaleri Barselone osvajači su ovogodišnjeg Superkupa Evrope, pošto su savladali ekipu Porta sa 2:0. Barsa je još jednom pokazala da je najkvalitetnija ekipa u Evropi, u meču protiv vrlo dobrog Porta, prošlogodišnjeg osvajača Lige Evrope.

Prvak Evrope, ekipa Barselone, zabeležila je novu, gotovo rutinsku pobedu i stavila do znanja rivalima da će i ove sezone biti najozbiljniji kandidat za osvajanje titule klupskog prvaka Evrope.

Katalonci su poveli krajem prvog poluvremena, kada je Lio Mesi, zvanično najbolji fudbaler sveta u izboru Uefe, prošao golmana Heltona i sproveo loptu u mrežu.

Drugi deo meča protekao je u nastojanjima Portugalaca da izjednače rezultat, ali i u lepim kontranapadima Barse. Iz jednog takvog napada, Barsa je stigla i do drugog gola, a strelac je bio rezervista Sesk Fabregas. Igrao se 88. minut meča.

Lepu fudbalsku predstavu donekle je pokvario Kolumbijac Fredi Guarin, koji je u finišu meča zaradio crveni karton zbog oštrog i nepotrebnog starta nad Havijerom Maskeranom.